Porady

Jak ułatwić sobie podlewanie ogrodu?

Jak ułatwić sobie podlewanie ogrodu?

O tym, jak ważne jest regularne podlewanie ogrodu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To właśnie podlewanie odpowiada za wzrost i rozwój roślin. Jest to istotne szczególnie latem, gdy panują wysokie temperatury przy jednoczesnych rzadkich opadach deszczu. Podlewanie dużego ogrodu w tradycyjny sposób zajmuje mnóstwo czasu i pochłania ogrom energii. Na szczęście są na to sprawdzone sposoby, z których warto skorzystać. Czy wiesz, że podlewanie można sobie znacząco ułatwić i zautomatyzować? Jeśli chcesz wiedzieć jak, zapraszamy do lektury!

System nawadniania kropelkowego – o co w tym chodzi?

Mówiąc o automatyzacji podlewania ogrodu, często stykamy się z pojęciem nawadniania kropelkowego. Jest to dość nowe rozwiązanie, które znacząco ułatwia i usprawnia równomierne podlewanie ogrodu. Nawadnianie kropelkowe polega na podlewaniu roślin przy użyciu automatycznego systemu dozującego wodę w formie kropel. Zapewniają one optymalne nawilżenie i brak ryzyka przelania bądź wysuszenia roślin. Systemy kropelkowe występują w trzech najpopularniejszych rodzajach – taśmy kropelkowej, linii kroplującej i węży kroplujących. Każdy z tych systemów działa podobnie, a celem jego działania jest optymalne nawodnienie roślin, trawnika czy żywopłotu. Oszczędź swój czas i energię!

Na czym polega automatyczne nawadnianie ogrodu?

Automatyczne nawadnianie ogrodu to nic innego, jak podlewanie bez naszego udziału, czyli w sposób automatyczny. Za odpowiedni moment podlewania odpowiada sterownik nawadniania. System nawadniania jest złożony z zainstalowanych pod ziemią zraszaczy o wahadłowym trybie pracy. Polega ona na wynurzaniu się zraszaczy z ziemi, gdy zaczyna się podlewanie. Po skończonym nawadnianiu zraszacze chowają się pod ziemię. Najważniejszy jest jednak fakt, że zraszacze działają w sposób automatyczny dzięki zastosowaniu sterownika nawadniania. Dostępny jest sterownik smart, dający możliwość kontrolowania nawadniania przez WiFi. Pozwala on na zdalną kontrolę pracy systemu i ogromną oszczędność czasu. Więcej na ten temat znajdziesz pod tym linkiem: https://www.podlane.pl/nawadnianie-gardena-cat-125.

Nawadnianie Gardena – usprawnij swoja pracę i ciesz się pięknym ogrodem!

Nawadnianie ogrodu Gardena to oszczędność nie tylko czasu, lecz także zużycia wody, która jest potrzebna do nawadniania ogrodu. Produkty Gardena cechują się innowacyjnością i możliwością rozbudowy systemu o kolejne podzespoły. Precyzyjny czujnik wilgotności pozwala na nawadnianie ogrodu dokładnie wtedy, gdy poziom wilgotności spada, a zraszacze wynurzalne nie psują aranżacji ogrodu, bo podczas spoczynku są niewidoczne. Systemy nawadniające idealnie nadają się do podlewania grządek warzywnych, rabat kwiatowych czy trawnika. Z zastosowaniem tego rodzaju systemów prowadzenie ogrodu jest o wiele prostsze i mniej absorbujące. Nie musisz także martwić się o właściwe nawodnienie, gdy np. wyjedziesz na urlop czy w delegację. System włączy się sam, a Ty będziesz mieć możliwość zdalnej kontroli nad jego pracą. Jeszcze kilkanaście lat temu takie rozwiązanie nie przyszłoby nikomu do głowy. Dzisiaj jednak robimy wszystko, by ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić cenny czas, który możesz spędzić np. z rodziną. Produkty Gardena cechują się wyjątkową jakością i wytrzymałością. System nawadniający będzie więc inwestycją na lata. Koszty nie są wysokie, zwłaszcza w stosunku do ułatwienia, jakie daje ten system na co dzień. Jeśli interesuje Cię nawadnianie ogrodu i inne ciekawe rozwiązania, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.podlane.pl/.

Similar Posts