Dom i Ogród

Jakie meble do pokoju kilkuletniego dziecka?

Jakie meble do pokoju kilkuletniego dziecka?

Gdy dzieci są pochłonięte zabawą, nie zwracają uwagi na to, co się dzieje wokół nich i z łatwością mogą się uderzyć lub zrobić sobie inną krzywdę, dlatego wybór mebli do ich pokoju powinien być podyktowany nie tylko funkcjonalnością i estetyką, ale również bezpieczeństwem. W bogatej ofercie mebli znajdują się projekty wykonane z rozmaitych materiałów, ale najbardziej polecane są meble drewniane. Czy naturalny surowiec sprzyja zdrowemu rozwojowi dzieci?

Drewniane meble – zwrot ku naturze

Drewno jest naturalnym materiałem cenionym od najdawniejszych czasów. Nadal buduje się z niego domy i wytwarza różne rzeczy codziennego użytku. Stanowi doskonały surowiec do produkcji mebli. Drewniane meble charakteryzują się niepowtarzalną szlachetnością i wywołują wrażenie przytulności we wnętrzach. Naturalne materiały wpływają pozytywnie na zdrowie, ponieważ są pozbawione szkodliwych związków chemicznych, dlatego zdecydowanie warto wybierać meble dla dzieci wykonane z drewna. Korzystanie z nich sprzyja nie tylko zdrowiu, ale również środowisku. Drewno jest ekologicznym materiałem podlegającym całkowitemu rozkładowi. Przy wyborze mebli dla maluchów trzeba pamiętać, że wpadają one na różne, czasem dziwne, pomysły. Również starsze dzieci niekiedy gryzą lub liżą różne powierzchnie, dlatego drewno jest pożądaną opcją. Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na rodzaj lakierów i farb, którymi meble są pokrywane. Gdy chodzi o meble do dziecięcego pokoju, muszą spełniać wysokie wymogi, aby mogły zostać dopuszczone do sprzedaży i nie mogą zawierać toksycznych substancji, które sprzyjają alergiom. Producenci coraz częściej oferują meble pomalowane farbami ekologicznymi, czego przykładem są projekty Pinio. Brak alergizujących substancji i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzają odpowiednie atesty. Dla dzieci ze skłonnościami do uczuleń polecane są przede wszystkim meble sosnowe, na których kurz nie zbiera się szybko. Oznacza to, że roztocza odpowiedzialne za wywoływanie alergii nie mają gdzie się rozwijać, a to skutkuje znacznie bezpieczniejszą przestrzenią dla dziecka.

 

Trwałość i wytrzymałość – pożądane właściwości mebli 

Jakie normy jakości muszą spełniać meble do pokoju dla dzieci? Brak toksyczności i bezpieczeństwo użytkowania również pod innymi względami to priorytety. Duża aktywność pociech sprawia, że meble muszą być wytrzymałe i trwałe. To niezwykle pożądane właściwości, którymi na szczęście charakteryzują się projekty z drewna. Chociaż wszystkie meble dla dzieci powinny spełniać określone standardy, w przypadku mebli drewnianych należy zwracać uwagę, czy powierzchnia jest zupełnie gładka, pozbawiona zadziorów grożących wbiciem drzazgi oraz ostrych kantów. Solidnie wykonane meble z drewna mogą być wykorzystane nawet przez kolejne dziecko.

 

Jaka kolorystyka mebli jest polecana?

Stonowane, jasne kolory rozjaśniają dziecięcy pokój i sprzyjają wrażeniu ładu oraz harmonii. Starsze maluchy mają już swoje zdanie, które niestety lubią często zmieniać, dlatego meble dziecięce białe są dobrym pomysłem, jeżeli pod uwagę bierzesz dostosowywanie aranżacji do gustu pociechy. Jasne meble pozwalają na dowolne dobieranie kolorystyki pozostałych elementów wyposażenia i umożliwiają łatwe przemalowanie na inny kolor.

Similar Posts