Dom i Ogród

Najlepsze tabletki do zmywarki ranking: top 6 najlepszych produktów!

Najlepsze tabletki do zmywarki ranking: top 6 najlepszych produktów!

Zmywarka jest źródłem wygody i oszczędności. Myjąc naczynia w zmywarce oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas. Jeśli korzystamy ze zmywarki, nie potrzebujemy płynu do naczyń, a zamiast tego należy wyposażyć się w tabletki do zmywarki. Dzisiaj przedstawimy Wam krótki ranking tabletek do zmywarek. Jakie kapsułki do zmywarki są najlepsze? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Zapraszamy do czytania!

Jakie tabletki do zmywarki wybrać? Na to zwróć uwagę!

Rodzaje tabletek do zmywarki to właściwie niekończąca się opowieść. Zmywarka stała się powszechnym urządzeniem w polskich domach, dlatego wzrosła również oferta tabletek do wyboru. Tutaj trzeba uważać, bo w pogoni za dobrą ceną możemy kupić prawdziwy bubel, przez co naczynia świeżo wyjęte ze zmywarki będą niedomyte. A nie o to chodzi! Na to zwróć uwagę, wybierając tabletki do zmywarki!

 • Większość z nas przyzwyczajona jest do haseł 2w1 i tabletki do zmywarki jednofuncyjne to raczej rzadkość. Warto wiedzieć, że w przypadku zmywarek możemy postawić na kapsułki aż 5w1!
 • Dobre tabletki do zmywarki, oprócz mycia naczyń, dodatkowo nabłyszczają naczynia i zmiękczają wodę. To takie 3w1.
 • Na rynku dostępne są również rodzaje tabletek do zmywarek, które oprócz wyżej wymienionych funkcji, dodatkowo chronią zmywarkę przed osadzenim się kamienia i chronią również delikatne szkło.
 • Czyste naczynia myte w zmywarce są dziełem dobrego sprzętu i dobrych tabletek do zmywarki. W tym przypadku warto jest postawić na znanego producenta. Dzięki temu będziemy mieli pewność, co do jakości i skuteczności produktu.
 • Dobre tabletki do zmywarki trochę kosztują, ale z pewnością ten wydatek się opłaca. Tanie tabletki myjące to czasami pułapka, gdyż stanowią słabą mieszankę kiepskich detergentów i nie dają sobie rady z zabrudzeniami. Efektem tego jest konieczność zakupu nowych tabletek od innego producenta.

Każda tabletka zawiera określoną ilość detergentów. Często kupujemy pierwsze lepsze tabletki w sklepie, nie zwracając uwagi na ich skład i działanie. I chociaż zmywarki nie są wymagające, to dobrze jest dopasować tabletki do twardości wody. Tabletka, która zapewnia zmiękczanie wody, nie tylko świetnie doczyści naczynia, ale również przedłuży świetność naszej maszyny myjącej.

Jakie konkretnie komponenty zawierają tabletki do zmywarki?

 • Substancje zapachowe, które maskują aromat chemikaliów i skutecznie niwelują nieprzyjemne aromaty z resztek jedzenia w maszynie.
 • Środki czynne powierzchniowo, które pozwalają na dokładne rozprowadzenie środków czyszczących po naczyniach.
 • Inhibitor korozji, który zapobiega powstawaniu rdzy powstającej przez wodę.
 • Fosforany, które w największym stopniu są odpowiedzialne za czyszczenie szkła i pozostałych naczyń.
 • Alkaliczne środki myjące, które zmiękczają wodę i mają zdolność mycia naczyń bez pozostawiania nieestetycznych smug.

Ze względu na to, że właściwie wszystkie ogólnodostępne, nieekologiczne rodzaje tabletek do zmywarki, zawierają chemikalia, należy trzymać je z daleka od miejsc łatwodostępnych dla dzieci. Nie należy również zostawiać tabletek do zmywarki blisko jedzenia. Kapsułki do zmywarki trzeba przechowywać w suchym, szczelnie zamkniętym pojemniku. Unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą (nie dotyczy tabletek z folią ochronną). Po kontakcie z kapsułkami należy bezzwłocznie umyć ręce.

Co lepsze, tabletki do zmywarki, czy żel lub płyn?

Skuteczność tabletek do zmywarki jest niezastąpiona. Lepiej myją naczynia, a dodatkowo mogą chronić zmywarkę przed kamieniem i nabłyszczać naczynia i to wszystko mieści się w jednej małej tabletce. Jeśli przerzucimy się na płyn do mycia naczyń w zmywarce, będziemy musieli kupić osobno pły i nabłyszczacz i regularnie uzupełniać ich zapas w zmywarce. Nic dziwnego zatem, że spragnieni wygody sięgamy od razu po tabletki do zmywarek.

Mycie naczyń w zmywarce z użyciem tabletek nie zawsze jest jednak najlepszą opcją. Jeśli w urządzeniu mamy zwykle mało naczyń do mycia, lub nie jesteśmy miłośnikami smażenia, pieczenia i innych potencjalnie mocno brudzących aktywności, silne kapsułki mogą nam nie być potrzebne. Na niewielką ilość naczyń wystarczy trochę płynu, nanłyszczacza i soli.

Kapsułki nie opłaca się także stosować w niskich temperaturach oraz w krótkich cyklach mycia.

Najlepsze tabletki do zmywarek ranking: top 5 najlepszych kapsułek!

Nasz ranking najlepszych tabletek do zmywarek na pewno nie będzie dla Was zaskoczeniem. Są to ogólnodostępne, bardzo popularne kapsułki. Ocenimy je pod względem skuteczności, funkcji i składu!

Tabletki do zmywarki Fairy Platinum Plus

Fairy Platinum Plus to paczka tabletek do zmywarki, które świetnie sprawdzają się na co dzień. Nic dziwnego, że są tak chętnie wybierane. Niewątpliwą zaletą tych kapsułek jest zdolność łatwego rozpuszczania również w niskich temperaturach. Kapsułki wspomagają płukanie i są skuteczne również dla starych zabrudzeń.

Jedyne, z czym mogą nie poradzić sobie tabletki Fairy Platinum Plus, to bardzo silnie przypalone i stare zabrudzenia, ale takie sytuacje rzadko się zdarzają.

Tabletki do zmywarki Finish Quantum Max


Tabletki do zmywarek Finish Quantum Max zawierają dużo skoncentrowanych, skutecznych detergentów. Dzięki temu mycie ciężkich zabrudzeń to pestka. Kapsułki charakteryzują się wysoką skutecznością. Rozpuszczają się w niskich temperaturach, zapobiegają osadzaniu się tłuszczu na naczyniach i nie wymagają stosowania dodatkowych środków do zmywarek.

Zawartość detergentów, szczególnie jeśli chodzi o substancje zapachowe, może mieć również wady. Zdarza się, że na naczyniach pozostaje zapach i odrobina płynu nabłyszczającego, który oparł się sile wody.

Tabletki do zmywarek Fairy Jar


Zestaw tabletek do zmywarek, które zawierają w sobie funkcję soli i nabłyszczacza. Kapsułki cechują się wysoką skutecznością, wspomagają płukanie zarówno w wodzie miękkiej, jak i twardej. Zapobiegają powstawaniu kamienia na elementach zmywarki i rozpuszczają się szybciej niż inne kapsułki. Ta funkcja sprawia, że tabletki Fairy Jar nie pozostawiają smug i zacieków na powierzchni naczyń.

Tabletki do zmywarki Finish All in One


Kolejna propozycja niezwykle skutecznych, wielofunkcyjnych tabletek do zmywarki. Tabletki Finish All i One doskonale radzą sobie z mocnymi zabrudzeniami, również tymi długotrwałymi. Tabletki chronią zmywarkę przed osadzeniem się kamienia. Świetnie nabłyszczają naczynia i chronią szkło przed matowieniem. Nie wymagają stosowania dodatkowych rozwiązań.

Swoją skuteczność kapsułki zawdzięczają nowoczesnej technologii PowerBall. Pod wpływem wody tabletki zaczynają musować, a powstałe w ten sposób bąbelki z niezwykle skutecznie przedostają się do zabrudzeń. Mycie naczyń z Finish All in One jest proste i szybkie, tak przynajmniej wskazują pozytywne opinie!

Tabletki do zmywarek Fairy Dreft PlatinumKapsułki Fairy Dreft Platinum w swojej skuteczności nie mają równych. Receptura tabletek polega na unikalnym połączeniu: proszek, nabłyszczacz i środki wspomagające czyszczenie. To jedne z najlepszych kapsułek dostępnych na rynku. Czyszczą z tłuszczu nie tylko naczynia, ale również zmywarkę. Wielofunkcyjne tabletki rozpuszczają się całkowcie, nawet w krótkich cyklach. Zastępują proszek i płyn nabłyszczający do zmywarki. Tabletki nie pozostawiają nieprzyjemnych zapachów, ponieważ mają silny, cytrusowy aromat. Doskonałe do szkła, ponieważ nie zostawiają smug.

Wadą tabletek do zmywarki Dreft Platinum jest stosunkowo wysoka cena, natomiast niewątpliwe zalety sprawiają, że po ten środek do zmywania naczyń Polacy sięgają wyjątkowo często.

Tabletki do zmywarki Somat


Kolejny przykład tabletek do zmywarek, które dbają nie tylko o czystość naczyń, ale również urządzeń do zmywania. Somat skutecznie zastępuje inne środki do mycia. Podobnie, jak kapsułki Finish oraz Fairy, kapsułki Somat świetnie radzą sobie z zabrudzeniami, twardością wody, kamieniem i osadem, również z trwałych zabrudzeń.

Somat to jedne z najtańszych tabletek do zmywarki dostępnych na rynku, co niewątpliwie również stoi za ich popularnością.

Ekologiczne tabletki do zmywarki, czy warto?

Tabletki do zmywarki to skoncenrowana mieszanka silnych detergentów. Nie są to zdrowe dla organizmu substancje, dlatego producenci stosują specjalne osłonki rozpuszczalne w wodzie. Dla własnego bezpieczeństwa należy unikać kontaktu z detergentami do mycia naczyń w zmywarce.

Wielofunkcyjne, maksymalnie skuteczne tabletki do zmywarek zawierają mnóstwo chemikaliów, dlatego stworzono ekologiczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują alternatywy. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że gotowa mieszanka nie będzie łatwa do kupienia w sklepie: ekologiczne kapsułki do zmywarki trzeba skomponować samemu. Oczywiście ekologiczne kapsułki można kupić, ale będzie to rozwiązanie dużo droższe.

Do zrobienia eko kapsułek będziemy potrzebować:

 • sody oczyszczonej,
 • kwasku cytrynowego,
 • sól gruboziarnistą,
 • olejek eteryczny o właściwościach antybakteryjnych.

Wszyscy, którzy znają niesamowite właściwości czyszczące sody oczyszczonej nie będą wątpić w skuteczność takiej mieszanki. Nie ulega jednak wątpliwości, że stosowanie gotowych tabletek do zmywarki jest znacznie wygodniejsze.

Similar Posts