Dom i Ogród

Obrzeża trawnikowe – pomyśl o nich na wiosnę!

Obrzeża trawnikowe – pomyśl o nich na wiosnę!

Wiosna to tradycyjnie czas ogrodowych porządków. Obrzeża trawnikowe to prosty sposób na utrzymanie ładu i harmonii w przydomowym ogrodzie lub na terenach zielonych wokół firmy. Sprawdźmy, do czego można wykorzystać obrzeża trawnikowe i jak je poprawnie zamontować.

Obrzeża trawnikowe – co to takiego i do czego służą?

Wykonane z tworzywa, ekologiczne obrzeża trawnikowe pozwalają na wygodne i skuteczne oddzielenie trawnika od innych nawierzchni, jak ścieżki ogrodowe, podjazd czy obszary korowane. Tego rodzaju obrzeża eko board składają się z odcinków o długości 1 metra, które możemy ze sobą łączyć, aż do osiągnięcia pożądanej długości. Większość tego rodzaju obrzeży jest elastyczna, dzięki czemu możemy stworzyć za ich pomocą łuki, a nawet okrągłe opaski pielęgnacyjne wokół drzew czy krzewów.

Montaż obrzeży trawnikowych – jak to zrobić?

To, jak odpowiednio wkopać obrzeża trawnikowe zależy przede wszystkim od tego, jaką powierzchnię mają one ograniczać. Jeśli wkopujemy obrzeża wokół trawnika, warto zrobić to równo z poziomem gruntu. Dzięki temu używając kosiarki czy podkaszarki wystające ponad poziom gruntu obrzeża nie będą nam przeszkadzać. Obrzeża będą praktycznie niewidoczne, będą jednak nadal spełniać swoją funkcję – ograniczać rozrost trawy poza wyznaczony obszar. Możemy wybrać nieco inny sposób na montaż obrzeży trawnikowych, jeśli układamy je wokół powierzchni pokrytej materiałem sypkim. W przypadku ozdobnego kruszywa czy kory warto wkopać obrzeża trawnikowe w taki sposób, aby ponad poziom gruntu wystawał około 1–2 cm. – Powstanie w ten sposób bariera, która przynajmniej częściowo będzie zapobiegać przemieszczaniu się materiału pod wpływem wiatru, opadów deszczu czy zabaw domowych zwierząt – dodaje doradca klienta z firmy https://geoproduct.pl.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie obrzeży trawnikowych?

Wiemy już, czym są obrzeża trawnikowe i jak je zamontować. Sprawdźmy teraz, na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnych obrzeży trawnikowych eko bord. Najistotniejszy jest materiał, z którego są wykonane. Warto postawić na wysokiej jakości materiały, odporne na działania czynników atmosferycznych. Obrzeża rabat i trawników wykonane są najczęściej z polietylenu. Jest to odporne i trwałe tworzywo sztuczne, które dobrze sprawdza się w tej roli. Istotne jest również to czy z obrzeży chcemy stworzyć wyłącznie linie proste, czy również łuki lub nawet okręgi. W tym drugim przypadku należy upewnić się, że wybrane przez nas obrzeża trawnikowe można bez problemu zginać. Jeśli obrzeża mają zostać wykorzystane wokół powierzchni, na której położona jest geokrata (jak geokrata z geoproduct.pl) , warto dobrać produkty tej samej firmy. Dzięki temu mamy pewność, że będą one kompatybilne i łatwe do połączenia.

Similar Posts