Porady

Stwórz idealny styl swojej kuchni dzięki akcesoriom

Stwórz idealny styl swojej kuchni dzięki akcesoriom

Każdy projektant czy architekt wnętrz doskonale zdaje sobie sprawę, że dodatki tworzą określony styl i charakter aranżacji wnętrz. Co więcej, jeśli dodatki są funkcjonalne to jest to już absolutny strzał w dziesiątkę. Przyjrzyjmy się akcesoriom kuchennym, które oprócz funkcjonalności będą także pięknym dodatkiem naszego kuchennego królestwa. Ciekawi? Zaczynamy!

Herbatka czy kawka? 

Jednym z najważniejszych akcesoriów kuchennych jest czajnik elektryczny (sprawdź tutaj). Używamy go wielokrotnie każdego dnia. Któż z nas nie kocha zapachu aromatycznej kawy o poranku czy ciepłej herbaty przed snem. Zazwyczaj zajmuje zaszczytne miejsce na kuchennym blacie. Czajników elektrycznych na rynku możemy odnaleźć ogromny i różnorodny wybór. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i preferencji. Czajnik idealnie możemy wpasować do naszego stylu kuchni. Szklane z podświetleniem LED w różnych ciekawych kolorach, które zmienią się wraz z temperaturą wody, porcelanowe, stylizowane na lata 90 ubiegłego wieku lub klasyczne, jednokolorowe. Wybór należy do Ciebie. 

Fartuszek 

Fartuch kuchenny to niezbędne wyposażenie kuchenne każdej Pani domu. Jest idealnym rozwiązaniem, aby ochronić naszą odzież przed zabrudzeniami. Czasami szykujemy posiłki na szybko, w eleganckim ubraniu prosto z pracy. Fartuszek prócz swojej funkcjonalności stanowi również piękny dodatek. Dbając o jego odpowiednią higienę, doskonale prezentuje się na wieszaku kuchennym. Kwiecisty, ze śmiesznym wizerunkiem umięśnionego mężczyzny lub klasyczny, do wyboru do koloru (sprawdź tutaj)! 

Gramy i dekagramy

Gotowanie, a zwłaszcza pieczenie ciast i innych wypieków, wymagają precyzyjnego odmierzania poszczególnych składników, aby wypieki były udane. Mąka, cukier, ilość wiórek kokosowych czy rodzynek z łatwością odmierzymy na wadze kuchennej. Jest to wyjątkowo funkcjonalne urządzenie, które oszczędza nam wiele czasu i gwarantuje pieczenie czy gotowanie zakończone sukcesem. Waga kuchenna to również element designu kuchennego. Położona na blacie, będzie stanowić ciekawy dodatek. Można odnaleźć na rynku wagi drewniane, metalowe lub szklane z różnorodnymi wzorami (więcej tutaj). 

Żyjemy w czasach, kiedy akcesoria kuchenne, prócz swojego zastosowania mogą być również idealnymi dodatkami i wystrojem wnętrz. To piękne, że wybór czajników elektryczny, wag kuchennych, fartuszków i wielu innych akcesoriów kuchennych jest jak szeroki. Jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia oraz zasoby portfela. Reszta to tylko kwestia gustu.

Similar Posts