Dom i Ogród

Urządzamy WC – na co warto zwrócić uwagę?

Urządzamy WC - na co warto zwrócić uwagę?

Odpowiednie wyposażenie WC to sposób na to, by nasza toaleta była wygodna i w pełni funkcjonalna. Jeśli mamy w domu możliwość wydzielenia toalety osobno od łazienki – zdecydowanie warto to zrobić, tym bardziej, gdy domowników jest wielu. Znacznie podnosi to komfort codziennego życia i ułatwia wspólne życie w zgodzie i harmonii. Jak urządzić WC, by pomieszczenie to łączyło w sobie estetyczny wygląd i funkcjonalność?

  • Wyposażenie toalet – jak zaaranżować małe WC?
  • Wyposażenie WC: oświetlenie i płytki
  • Jaka miska WC do toalety?
  • Umywalki – jaką wybrać?
  • Dodatkowe akcesoria w toalecie

Wyposażenie toalet – jak zaaranżować małe WC?

Niewielkie WC jest często dla właścicieli mieszkania lub domu pomieszczeniem problematycznym. Ograniczona przestrzeń sprawia, że nie do końca wiemy, jak odpowiednio ją zaaranżować i jakich produktów do tego użyć. Malutka łazienka to poważne wyzwanie logistyczne. Musi być wygodna, nie sprawiać problemów przy czyszczeniu, posiadać nowoczesne wyposażenie, które nas nie zawiedzie. By uniknąć późniejszego problemu z remontem, warto zaplanować wszystkie prace wcześniej – uwzględniając dokładne wymiary pomieszczenia i konkretne miejsce na poszczególne akcesoria. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze i czas, a nasza toaleta będzie wyglądała dokładnie tak, jak tego chcemy. Ważne jest, by dopasować do siebie poszczególne elementy wystroju: w małym pomieszczeniu trzeba zwracać na to szczególną uwagę, gdyż różnorodność może sprawiać w nim wrażenie bałaganu. 

Wyposażenie WC: oświetlenie i płytki

Ceramika w WC doskonale prezentuje się zawsze na tle dobrze dobranych płytek i ciekawej podłogi. Jeśli nasza toaleta jest nieduża – warto zdecydować się na płytki, które będą optycznie powiększały pomieszczenie – jasne, duże i błyszczące. Ważne jest, by dało się je łatwo utrzymać w czystości: bogato zdobione płytki, które ciężko jest umyć, to rzadko dobre rozwiązanie. Chcąc nadać pomieszczeniu nieco oryginalności i indywidualnego charakteru, można zdecydować się na niedużą mozaikę. Nie wiesz, gdzie się w nią zaopatrzyć? Wysokiej jakości płytki kupisz na przykład w sklepie Castorama: kupisz tam wszystko, czego potrzebujesz. Opcja, jaką jest dostawa, sprawia, że nie musisz udawać się do sklepu osobiście, co z pewnością jest dużym udogodnieniem!

Jaka miska WC do toalety?

Wybór miski WC do toalety jest kwestią kluczową. Istotna jest wielkość miski – im większe pomieszczenie, tym więcej mamy możliwości. W przypadku niewielkiej toalety, świetnie sprawdzą się miski WC wiszące (przypominające bidety). Specjalne uchwyty trzymają miskę mocno na swoim miejscu – nie trzeba się obawiać tego rozwiązania! Wiszące miski WC można znaleźć obecnie w ofercie praktycznie każdego sklepu. Przestrzeń wokół nich łatwo jest utrzymać w czystości – co ma niemałe znaczenie w codziennym życiu. Przestrzeń uzyskana na skutek zabudowy stelażu można wykorzystać do przechowywania niezbędnych produktów, takich jak na przykład papier toaletowy lub mydło.

Umywalki – jaką wybrać?

Umywalka w WC jest rzeczą niezbędną. Niektóre projekty mieszkań nie przewidują tego elementu w toalecie – nie jest to jednak rozwiązanie ani wygodne, ani higieniczne. Umywalka w WC służy nam na ogół tylko do mycia rąk – nie musi być więc tak duża, jak ta w łazience. Dzięki temu – zmieści się nawet w malutkim pomieszczeniu. 

Przy montażu umywalki w toalecie ważna jest wysokość, na jakiej zostanie ona umieszczona. Jeśli będzie zbyt wysoko, lub zbyt nisko – mycie rąk będzie po prostu niewygodne. Optymalna wysokość to zazwyczaj 75-85 centymetrów nad ziemią – jednak jeśli jesteśmy osobami wyjątkowo wysokimi lub niskimi, można to oczywiście dowolnie zmodyfikować. 

Dodatkowe akcesoria w toalecie

Dodatki, akcesoria i dekoracje – wszystkie te elementy decydują ostatecznie o charakterze i wyglądzie pomieszczenia i nadają mu indywidualny charakter. Jeśli jednak nie mamy w WC zbyt wiele miejsca – każdy wybór powinien być bardzo przemyślany, tak, by nie zasypać toalety masą zbędnych drobiazgów. 

W toaletach świetnie sprawdzają się wszystkie akcesoria, które można zamocować na ścianie. Dozownik na mydło, szczotka do WC czy wieszak na papier toaletowy – powieszone na ścianie, nie będą zajmowały tak wiele przestrzeni, a będą równie funkcjonalne i zawsze pod ręką. 

W toalecie warto zawiesić lustro – im większe, tym lepiej! Duże, umieszczone na ścianie lustro optycznie powiększa pomieszczenie i sprawia, że wizualnie zyskuje ono przestronność. Umożliwia także przejrzenie się – z czego zazwyczaj chętnie i często korzystamy.

 

Nawet mała toaleta może zaskoczyć swoją funkcjonalnością, estetyką i niebanalnym wyglądem! Warto zadbać o urządzenie tego pomieszczenia w sposób przemyślany – tak, aby nie tylko nam się podobało, ale również zapewniało codzienny komfort. Sprzęty łazienkowe, akcesoria i produkty dekoracyjne warto wybierać w sprawdzonych sklepach – by mieć pewność co do wysokiej jakości i trwałości przedmiotów. Zakupów, które na pewno sprostają twoim oczekiwaniom, możesz dokonać na https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/wc.html.

Similar Posts