Dom i Ogród

Opryskiwacze ogrodowe – jaki opryskiwacz będzie najlepszy do ogrodu

Opryskiwacze ogrodowe - jaki opryskiwacz będzie najlepszy do ogrodu

Wiosenno-letni sezon kiedy przyroda pięknie rozkwitnie na nowo tuż, tuż, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować i zagwarantować roślinom najlepsze możliwe warunki. Jednym z niezbędnych sprzętów ogrodowych, który znacznie ułatwia pielęgnację kwiatów, krzewów, sadzonek i innych naturalnie pięknych ozdób jest opryskiwacz. Sprawdźmy więc jakie są rodzaje opryskiwaczy i czym należy się kierować przy ich wyborze.

Niezbędne narzędzia do ogrodu rodzaje opryskiwaczy

Opryskiwacze roślinne różnią się od siebie nie tylko sposobem pracy, ale również pojemnością zbiorników. Tego typu urządzenia wykorzystywane są przede wszystkim do zabiegów mających na celę ochronę roślin oraz ich nawożenia. Choć nazwa mogłaby sugerować, że jest to sprzęt zarezerwowany wyłącznie do prac ogrodowych, to w rzeczywistości opryskiwacze ogrodowe sprawdzą się również w na polu, w sadzie, na balkonie, czy też w pomieszczaniach zamkniętych. 

W zależności od własnych potrzeb możemy zdecydować się na jeden z następujących rodzajów opryskiwaczy:

  • opryskiwacze ogrodowe spalinowe;
  • opryskiwacze ogrodowe akumulatorowe;
  • opryskiwacze ogrodowe ręczne;

Opryskiwacze ogrodowe spalinowe

Opryskiwacze ogrodowe tego typu wyróżniają się przede wszystkim wydajnością i wszechstronnością – świetnie sprawdzą się w ogrodzie, w szklarniach, do opryskiwania sadu, czy roślin na działce. Charakteryzują się one długim zasięgiem oprysku oraz mocnymi silnikami spalinowymi, a także bardzo dużą pojemnością (sięgającą nawet 60 litrów!), dzięki czemu korzystając z nich mamy pewność, że wszystkie rośliny zostaną równomiernie pokryte środkiem ochronnym czy nawozem. 

Na ich korzyść bez wątpienia wpływa również fakt, że zapewniają one komfort użytkowania – w zależności od wybranego przez nas modelu możemy zdecydować się na opryskiwacz naramienny bądź plecakowy.  

Opryskiwacze ogrodowe akumulatorowe 

Opryskiwacze akumulatorowe cechują się cichą pracą napędu, a z uwagi na brak wydobywających się oparów spalin bez problemu mogą być wykorzystywane w szklarniach oraz na plantacjach pod osłonami. Na uwagę zasługuje także ich wydajność, gdyż jedno naładowanie akumulatora pozwala nawet na 8-10 godzin ciągłej pracy!

Opryskiwacze akumulatorowe doskonale sprawdzają się na średnich powierzchniach – w wybranych modelach pojemność wynosi nawet do ok. 20 litrów. Podobnie jak opryskiwacze spalinowe są one wyposażone w długą lancę umożliwiającą dostęp nawet do najbardziej problematycznie położonych roślin wymagających oprysku. 

Opryskiwacze ogrodowe ręczne 

Należą do najtańszych rozwiązań, jednak tańsze nie znaczy wcale gorsze! Ze względu na swoją pojemność (która zazwyczaj waha się pomiędzy 0.5, a 2 litry cieczy) ręczne opryskiwacze ogrodowe świetnie sprawdzą się chociażby do pielęgnacji domowej zieleni. Ich niewielka pojemność starczy na opryskiwanie pojedynczych roślin na tarasie bądź balkonie, czy też na zraszanie liści.

Choć są małe, to nie można odmówić im funkcjonalności – ręczne opryskiwacze ogrodowe mogą być także wykorzystywane do mycia okien. Jednakże ze względu na mechanizm działania (jeśli chodzi o opryskiwacze pulsacyjne – uwalnianie się cieczy poprzez dociskanie ręką dźwigni – nie jest to rozwiązanie dobre przy dłuższych pracach. Jeśli planujemy bardziej intensywne porządki, czy też zraszanie większej liczby roślin, wówczas warto zdecydować się na opryskiwacz ręczny ciśnieniowy.   

Pełną ofertę najlepszych opryskiwaczy ogrodowych znajdą Państwo w sklepie tooles.pl

Similar Posts