Porady

Prosty montaż i skuteczne czyszczenie żaluzji zewnętrznych

Żaluzja zewnętrzna to odporna na czynniki atmosferyczne osłona okna, która ochroni wnętrze domu przed promieniami słonecznymi. Mimo bliskości zimy warto przygotować się już teraz na kolejne upalne lato. Dla kogo żaluzja fasadowa to mądry wybór? Jak zadbać o zamontowane już żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje fasadowe – montaż

Zanim poznasz zastosowanie żaluzji zewnętrznych, przyjrzyj się dokładnie ich budowie. Żaluzje fasadowe składają się z lameli, czyli poziomych ruchomych piór. Ruchome lamele wykonane są zwykle z aluminium lub ocynkowanej stali, czyli surowców o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych. Rolety zewnętrzne dostępne są w wielu kolorach (paleta możliwości kolorystycznych RAL). Żaluzje zewnętrzne fasadowe montowane są albo bezpośrednio we wnęcę okiennej, albo na ścianie, dzięki czemu dopasujesz roletę do każdego rozmiaru okna. To prosta konstrukcja aluminiowa, którą można wyprofilować np. po łuku, w kształcie litery C.

Rolety zewnętrzne – główne zalety

W przypadku żaluzji zewnętrznych, ich montaż polecany jest w nowoczesnych, przeszklonych budynkach. Żaluzje zewnętrzne pochłaniają promienie słoneczne, skutecznie chroniąc pomieszczenia przed przegrzaniem. Dzięki nim zaoszczędzić w sezonie letnim na ogromnych kosztach klimatyzacji. Jeśli do Twojego domu czy lokalu dostaje się mnóstwo światła, żaluzje fasadowe stanowią idealne rozwiązanie. Zależnie od stopnia przenikania światła, możesz regulować kąt nachylenia lameli, rozświetlając lub odcinając pomieszczenie od światła. Żaluzje zewnętrzne fasadowe z systemem automatyki pogodowej ochronią Twój dom przed nagrzewaniem, nawet jeśli jesteś daleko. Zależnie od typu żaluzji, możesz nimi sterować również zdalnie, połączysz je z inteligentnym domem a nawet ochronią go przed włamaniem.

Jak dbać o żaluzje zewnętrzne?

Czyszczenie rolet zewnętrznych pozwoli cieszyć się sprawnym działaniem tych urządzeń przez długi czas, Do konserwacji rolety zewnętrzne fasadowe powinny być całkowicie opuszczone. Producent żaluzji zewnętrznych zaleca wyłączenie żaluzji przed myciem ze źródła zasilania. Chociaż żaluzje wykonane są z aluminium odpornego na warunki atmosferyczne, kurz i pył gromadzący się na lamelach może prowadzić do zarysowań. Dlatego warto wytrzeć pancerz rolety suchą miękką szmatką, ustawiając lamele w obu pozycjach. Elementy elektryczne powinien wyczyścić przy pomocy sprężonego powietrza fachowiec podczas co rocznego przeglądu.

Ochrona szklanych fasad

Żaluzje zewnętrzne fasadowe do okien, tak jak żaluzje tarasowe, są doskonałą inwestycją. Zwróci się ona już w pierwsze gorące miesiące po zamontowaniu. Pozwól sobie na poczucie prywatności i osłonę przed prażącymi promieniami słonecznymi.

Similar Posts