Dom i Ogród

Wyposażenie łazienki z Sanswiss – dlaczego warto postawić na prysznic?

Wyposażenie łazienki z Sanswiss - dlaczego warto postawić na prysznic?

Łazienka jest miejscem, w którym zaczyna się dzień poranną toaletą i kończy wieczornym relaksem w strumieniu gorącej wody. Warto więc, by była ona przemyślana i dopracowana co do szczegółu tak, by osiągnęła pełnię wygody i funkcjonalności. Dlaczego prysznic Sanswiss sprawdzi się lepiej w realizacji tego celu?

Wanna – klasyczne rozwiązanie dla cierpliwych

Wanna stanowi najpopularniejsze wyposażenie łazienek. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość kąpieli w pozycji leżącej. Niestety, stanowi najlepsze rozwiązanie w komplecie z prysznicem, ponieważ wiąże się z szeregiem ograniczeń. Wanna to niestety duża zajmowana przestrzeń. Łazienki najczęściej nie należą do największych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu, dlatego umieszczenie w niej dużej wanny zawsze łączy się z zajęciem istotnej ich części.

Wanna w porównaniu z prysznicami Sanswiss to również rozwiązanie dla cierpliwszych. Czas jej wypełnienia rosnący wraz z wielkością wanny, wyklucza możliwość szybkich kąpieli. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, którym zależy na kąpielach w czasie porannym, jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Osoby nastawione na ekologię również powinny zastanowić się czy zakup wanny na pewno spełni ich oczekiwania. Długi czas wypełnienia oznacza nie tylko zajęcie czasu, ale też znaczne zużycie wody.

Dlaczego prysznic tak szybko zyskuje na popularności?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup prysznica Sanswiss lub modernizację wanny poprzez doposażenie jej w słuchawkę prysznicową oraz osłony. Dlaczego tak się dzieje?

Niewątpliwie duży wpływ na rozpowszechnianie się prysznicy ma rosnący pęd życia. Prysznic jest rozwiązaniem, które pozwala na kąpiel przez dowolną ilość czasu – od dłuższej w wolnych chwilach, aż po krótkie odświeżenie przed rozpoczęciem dnia i wycieczką do pracy. Szybkość nie zamyka się jednak na czasie trwania kąpieli. To również czas, potrzebny na czyszczenie wyposażenia łazienki, który w przypadku prysznica jest znacznie krótszy niż w przypadku wanny.

Prysznice Sanswiss nie tylko pozwalają dbać o środowisko oszczędzając wodę, ale również znacznie ograniczają comiesięczne wydatki związane z jej zużyciem. Do napełnienia przeciętnej wielkości wanny zużywa się około 150 litrów wody, przy czym kąpiel pod prysznicem oznacza wydatek rzędu 15 litrów na minutę. Dopiero aż 10-minutowy prysznic wiąże się więc z takimi samymi wydatkami jak w przypadku wanny, przy czym woda w wannie szybko stygnie, a wiele osób decyduje się wtedy na uzupełnienie jej o ciepłą wodę.

Wybór prysznicy i akcesoriów Sanswiss to także wybór lepszego wykorzystania przestrzeni. W przypadku mniejszych mieszkań pozwoli to na nie tylko uzyskanie lepszego efektu wizualnego, ale też sprawi, że w łazience będzie można zmieścić inny potrzebny sprzęt – pralkę lub szafki, na które wcześniej nie było miejsca.

Similar Posts